Невимовно тяжка втрата для колективу дендропарку «Олександрія».

9 березня 2018 року перестало битися серце відомого науковця, талановитого керівника, мудрого наставника, щирого патріота України, і чудової людини Сергія Івановича Галкіна. Він пройшов довгий шлях від простого інженера до директора державного дендрологічного парку «Олександрія» Національної академії наук України.

Сергій Іванович народився 15 жовтня 1950 року в м. Біла Церква в сім’ї Віри Романівни та Івана Сергійовича Галкіних. Мав дві старші сестри Ольгу та Ларису. Закінчивши Білоцерківську середню школу №3 продовжив навчання у Білоцерківському сільськогосподарському інституті за спеціальністю агрономія.

Після служби в лавах Радянської Армії повернувся до Білої Церви і прийшов працювати у дендропарк «Олександрія», поєднавши з ним своє життя на довгих 45 років.

Починав свою трудову діяльність з посади інженера по догляду за рослинами, а після вступу до аспірантури у Національному ботанічному саду у м. Києві, працював на посадах молодшого, потім наукового і старшого наукового співробітника. Довгий час працював завідуючим відділу паркознавства. Упродовж десяти років очолював профспілковий комітет. А останні 15 років очолював колектив дендропарку «Олександрія» перебуваючи на посаді директора. Його професійна діяльність відмічена Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» та Почесною Грамотою Президії національної академії наук України.

Сергій Іванович був відомим фахівцем у галузі дендрології та ботаніки. Доктор біологічних наук, автор понад 200 – сот наукових праць та п’яти монографій.

Перебуваючи на посаді директора дендропарку «Олександрія» НАН України доклав значних зусиль для його збереження та розбудови. Під його керівництвом за останні 15 років у дендропарку було виконано великий обсяг робіт по відновленню історичних композицій та пам’ятників архітектури.

Був щирим патріотом України та патріотом свого міста, за що був нагороджений медаллю «Почесний громадянин міста Біла Церква». Сергій Іванович насамперед був чуйною, доброю, чудовою людиною, мудрим керівником та щирим другом, люблячим батьком та чоловіком. Разом з дружиною Валентиною виховав двох доньок Наталію та Вікторію, які продовжують його справу на терені ботаніки.

Глибоко сумуємо та виносимо щирі співчуття рідним: дружині Валентині Василівні та донькам Наталії і Вікторії, затям Сергію та Сергію, а також усьому колективу дендропарку «Олександрія» з такою невимовно тяжкою втратою.