Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України, розташований у північно-східній частині Правобережного Лісостепу на північно-західній околиці міста Біла Церква, поряд з чарівною річкою Рось. Він заслужено належить до числа найбільших парків України з територією більше ніж 400 га.

Парк «Олександрія» закладено у кінці 80-х рр. ХVIII століття родиною великого польського землевласника графа Франциска Ксаверія Браницького, як предмет родинної гордості та магнатської величі. Над його створенням працювали відомі в Європі архітектори та садівники. Композиційною основою парку є природний лісостеповий ландшафт, утворений дубовим лісом у поєднанні з галявинами, луками та водними об’єктами. Колекція парку налічує понад 4000 видів, різновидів та культиварів рослин.

Історія створення «Звіринцю», одного з перших у Правобережній Україні, датується 60-ми роками XIX століття за велінням Марії Євстафіївни Браницької, яка була останньою власницею парку «Олександрія».

У західній частині «Олександрії», на правому березі річки Рось в урочищі Голендерня, було закладено основу для звіринцю та фазанарію, який згодом перенесли до Товстого лісу, але, на жаль, до наших днів нічого не збереглися.

Сьогодні у господарській частині дендропарку створено сучасний Музей живої природи флори і фауни «Олександрія» (далі –музей) з декоративними ландшафтами та водоймами, відкритий для відвідувачів з 2013 року.

Музей живої природи флори і фауни «Олександрія» ˗ це більше, ніж просто зоологічний парк, це справжній музей, на території якого знаходиться більше 100 видів деревних, чагарникових та трав’янистих рослин та утримуються більше, ніж 86 колекційних видів тварин і птахів, з яких 13 видів занесені до Червоної Книги України. Його мешканці-особистості зі своєю історією та характером.

Це без перебільшення особливий природній комплекс, який поєднує у собі природне середовище та штучні споруди і є місцем утримання різних видів тварин в умовах неволі. Основними задачами музею є утримання та демонстрація живих представників дикої фауни, освітня та виховна робота, збереження та розведення рідкісних та зникаючих видів тварин і птахів.

Перші мешканці, представники місцевої фауни, завезені з лісових господарств і приватних колекцій. Це ˗ дикі кабани, вовки, лисиці і косулі, а згодом почалася активна співпраця з зоопарками та приватними колекціонерами птахів.

Своєрідною візитівкою музею є різноманітні види декоративних птахів: папуги, фазани, павичі, куріпки, голуби, декоративні курочки та величні страуси. Окрім птахів, у цьому куточку знайшли прихисток лисиці, вовки, білки, носухи, улюблені єноти, поні, барани та овечки, декоративні кролики та інші тварини.

На даний час музей є улюбленим місцем сімейного відпочинку містян та гостей нашого міста, тут є можливість придбання сувенірної продукції. Під час відвідування музею вони мають можливість спілкування з тваринами, дізнаються про їх природне середовище існування. Працівники музею максимально сприяють можливості всебічного спілкування з тваринами. Тісний контакт надає можливість активізації сприйняття, стимулюванню та поліпшенню емоційних реакцій, несе позитивний вплив на психологічний та фізичний стан відвідувачів. У літній період діти відпочивають на атракціонах та ігровому майданчику. Мають можливість прокататися на ослику, погодувати тварин, поласувати морозивом.

Є безкоштовна зона Wi-fi.

Музей живої природи флори і фауни «Олександрія»

працює щодня з 10 до 19 год.

Каса працює щодня з 10 до 18.30 год.

Вхід платний.

Контактний телефон: 096-898-88-02

Наша сторінка на Facebook:

Facebook

Шановні відвідувачі!

У нашому музеї  Ви отримаєте справжнє задоволення від спілкування з живою природою!