ЗБЕРЕЖЕМО КРАСУ РАЗОМ!

Березень, квітень, травень — яскрава пора перших вісників весни. Як милі і дорогі нашому серцю ранньоквітучі, перші після довгої зими, дикорослі трав’янисті рослини! Ледве пригріє весняне сонечко, як із землі з’являються стрункі стеблинки з білосніжними крапельками елегантних підсніжників. Двома тижнями пізніше, привертають увагу яскраво-сині проліски і сонячні зірочки жовті. Найбільшої декоративності первоцвіти набувають у квітні, у цей період відбувається їх масове цвітіння, коли до жовто-синіх фарб додаються ще й бузкові фарби рясту, фіолетової фіалки і пурпурні медунки. І потім знов парк «заливає» сонячним сяйвом від пшінки весняної та анемони жовтицевої.

За своєю декоративністю первоцвіти є одними з найвитонченіших багаторічників, багато з яких мають тривалий період квітування та приємний аромат.

В Україні росте багато первоцвітів, серед яких є і рослини, занесені до Червоної книги України та Європи. Проте, на жаль, щороку, чисельність первоцвітів у природі скорочується. Найчастіше причиною цього є, так звані, «любителі краси» і «додаткової копійки». Масовий збір первоцвітів зменшує чисельність їх популяцій і здатність до вегетації, а для багатьох видів − щорічний збір ранньоквітучих рослин з пошкодженням кореневої системи, став причиною різкого скорочення їх кількості. У місцях збору квітів практично не залишається насіння для подальшого розмноження, а ногами «любителі краси»  витоптують молоденькі сіянці рослин.

Купуючи букет у такого продавця, Ви не тільки підтримуєте браконьєрів і й заохочуєте їх до ще масштабнішого збору рослин у наступні роки, а й стаєте співучасником правопорушення, при якому непоправної шкоди завдають маленьким, беззахисним рослинкам.

Тому, закликаємо Вас, шановні наші гості, не зривайте перші весняні квіти на букети, милуйтеся ними у природі, зберігаючи їх красу для майбутніх поколінь!!!

Відмова кожного з нас купувати квіти, які знаходяться під загрозою зникнення,

дає їм шанс цвісти щовесни.

Охорона первоцвітів — справа кожного з нас!