Весняний догляд за розарієм

Весна завжди один з найгарячіших періодів у житті будь-якого Саду: прокидається природа, ростуть і розвиваються рослин і троянди не є виключенням. Всі агротехнічні заходи з трояндами навесні закладають якість цвітіння та кущіння упродовж сезону.

У першу чергу потрібно виконати роботи з розкриття кущів після зимового накриття: прибрати укривні матеріали (агроволокно або інші), але доцільно це робити тільки після настання середньодобової температури повітря не менше +50С. Розкривши кущі Ви попередите «запрівання» і уникнете розповсюдження грибкових хвороб.

Після розкриття, щоб не пошкодити пагони землю із середини куща можна видалити за допомогою дерев’яної палички або просто вимити водою зі шлангу. Видаляти земляне укриття бажано до кореневої шийки, отоді можна чітко побачити звідки виходять пагони які необхідно видалити.

Після цього проводять весняну обрізку. Обрізка є найважливим етапом у весняному догляді за трояндами, адже саметоді формується кущ, закладається рясність цвітіння та його тривалість. Інтенсивність (слабка, середня та інтенсивна) обрізки залежить від групи та сорту троянд. Так, наприклад,чайно-гібридні троянди обрізаються інтенсивно, а англійські, залежно від того, що хочуть отримати у подальшому, обрізають інтенсивно, як чайно-гібридні, або ж слабко, як плетисті або виткі.

Грунтовкривні, поліантові, грандіфлора, флорибунда, мініатюрніобрізають восновному інтенсивно, проте деякі сорти цих груп в залежності від сорту потребують обрізку середньої інтенсивності.

Після проведення обрізки необхідно обробити кущі мідним або залізним купоросом чи бордоською сумішшю. Концентрацію препаратів обираємо у відповідності зі станом пробудження бруньок.