Перші ефемероїди дендропарку «Олександрія»

Проліски (Scilla) – рід багаторічних цибулинних рослин родини Холодкові (Asparagaceae). Латинська назва проліски Scilla походить від давньогрецького skilla (так називалася «морська цибуля»). Представники роду проліски поширені в помірних і тропічних областях Землі: в Європі, Азії, Африці, Північній і Південній Америці. Відомо близько 90 видів проліски, з яких в Україні зростає 3: проліска дволиста, проліска поникла або сибірська і проліска осіння.

Проліска дволиста (Scilla bifolia L.) формує у дендропарку природні популяції. В Україні рослина росте в Карпатах, на півдні Правобережного Полісся, в Лісостепу, Степу, Гірському Криму в листяних лісах, на узліссях, трав’янистих схилах, на рівнині, в горах підіймається до субальпійського поясу. Починає квітувати одразу після таїння снігу, тому в народі іноді її називають блакитний підсніжник.

Це справжня окраса весняних пейзажів дендропарку. Але тільки у тому випадку, якщо їх: НЕ зірвуть, НЕ викопають, НЕ розтопчуть. Тож втішайтеся весняною красою, зробіть фото на пам’ять і усвідомте, що природа потребує Вашої уваги і здатна віддячити сторицею небайдужим.

Проліски ефемероїди, тобто рослини, які після цвітіння зникають до наступної весни, більшість з них є ранньовесняними медоносами.

Проліска дволиста залучена до Офіційного переліку регіонально рідкісних рослин Київської області. Цей список містить перелік видів рослин, що є рідкісними або перебувають під загрозою зникнення на території області.

БЕРЕЖІТЬ свій дендропарк і свої первоцвіти!

 

Старший науковий співробітник
дендропарку «Олександрія» НАНУ
 к.б.н. Калашнікова Л.В.