Напад київських «природоохоронців»-вандалів на вікову діброву дендропарку «Олександрія»

25 червня 2015 року на територію дендропарку «Олександрія» завітали, так звані, «природоохоронці», а насправді − вандали з Київського еколого-культурного екологічного центру (КЕКЦ), які під керівництвом керівника громадської організації «Жива планета» Світлани Берзіної (колишнього директора Київського зоопарку) самовільно провели акцію «шипування» 10 вікових дубів металевими цвяхами завдовжки 150-200 мм.

image001

Свою «природоохоронну» акцію горе-екологи пояснили спробою захисту вікових дерев від вирубування, бо, на їхню думку, на деревах співробітниками парку вже встановлено таблички з номерами для знищення (на фото).

image002

Низький рівень компетентності учасників цієї акції говорить сам про себе, адже металеві таблички на вікових дубах є інвентаризаційним номером конкретного дерева, а не міткою для його знищення. Вікова діброва дендропарку «Олександрія» належить до Природно-заповідного фонду України та має статус Національного надбання України і тому охороняється згідно з чинним законодавством нашої країни. Після ж вищевказаних «природоохоронних» заходів − дерева приречені на повільну смерть від інфекцій.

image003

image004

 

image005

Адміністрація державного дендропарку «Олександрія» завжди була і залишається відкритою для будь-якого діалогу.
Про свої «природоохоронні» наміри представники КЕКЦ адміністрацію та охорону дендропарку не повідомляли. Проте, добре розуміли, що вчинені ними дії є протизаконними, бо виконавці акції були заздалегідь одягнені у темні балаклави, які приховують обличчя, озброєні металевими молотками, а цвяхи у дуби забивали у самих віддалених ділянках парку, де відвідувачів і працівників майже не буває.

image006 image007 image008 image009

Протизаконність дій представників КЕКЦ підтвердила і спеціальна створена комісія з науковців, призначена Національною академією наук України у складі члена-кореспондента, доктора та кандидатів біологічних наук. Думка членів комісії одностайна – забиті цвяхи є відкритими «воротами» для інфекцій, які неминуче призведуть до відмирання цих вікових дерев.
Адміністрація дендропарку «Олександрія» подала позовну заяву до Білоцерківського міського відділу внутрішніх справ про притягнення до відповідальності представників КЕКЦ. Відкрито кримінальне впровадження за фактом скоєного злочину. Сума збитків, нанесених дендропарку «Олександрія» внаслідок «шипування», складає 58722 гривні (згідно з існуючими тарифами для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про ПЗФ України).

Адміністрація державного дендрологічного парку «Олександрія» НАН України звертається до відвідувачів допомогти у боротьбі з вандалами та просить оперативно повідомляти нас про подібні дії за телефоном (0456) 34-05-47.
Заздалегідь вдячні всім за активну громадянську позицію.
Разом ми захистимо «Олександрію»!