Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

З настанням літа громадяни нашого міста та області активно планують свій відпочинок на природі, сподіваючись, аби він залишив лише приємні спогади на весь рік. У Білій Церкві велика частина населення у вихідні та святкові дні відпочиває саме у дендропарку «Олександрія». Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України є об’єктом природно-заповідного фонду України,щодо якого встановлено особливий режим охорони, відтворення і використання.

Верховна Рада України на позачерговому засіданні 13 квітня 2020 р. ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)». Так, штраф за підпал трави на території об’єкту природно-заповідного фонду для громадян, становить від 6,12 тис. грн. до 12,24 тис. грн.

Кожного року навесні співробітники парку, на чолі з інспектором з пожежної охорони Тігою Григорієм Петровичем, проводять огляд місць масового відпочинку та рекреаційних зон парку, постійно роз’яснюють відвідувачам правила поведінки, серед яких надзвичайно важливими є заборона розпалення вогнищ, підпалу сухої трави, хмизу, а також необережно покинуті недопалки.

Шановні відвідувачі, якщо ж загоряння все-таки сталося, то терміново телефонуйте за номерами 101, 112 і, по можливості, розпочинайте ліквідацію пожежі:

  ⇒ якщо поряд є вода – заливайте вогонь водою;
  ⇒ полийте рослини, що ростуть поряд — це зупинить розповсюдження вогню;
  ⇒ закидайте вогонь сирою рихлою землею, можна також обкопати місце загоряння;
  ⇒ якщо не вдається впоратися самостійно, то не припиняйте спроб і обов’язково дочекайтесь службу спасіння.

Адміністрація Державного дендрологічного парку «Олександрія» НАН України наполегливо просить Вас, шановні відвідувачі, дотримуйтесь елементарних правил поведінкидля збереження унікальних ландшафтів нашого старовинного 232-річного парку.

ЗБЕРЕЖЕМО РІДНУ ПРИРОДУ РАЗОМ!