СТРАСТНА П’ЯТНИЦЯ В «ОЛЕКСАНДРІЇ»

14 квітня 2017 року в період з 21,00 до 22,00 год. місцевими вандалами було пошкоджено скульптуру «Гладіатор», яка знаходиться в центральній частині парку. Мисливці за кольоровим металом стягли величезну скульптуру з постаменту, однак поживитися здобиччю їм не вдалося. Пильні відвідувачі негайно повідомили охорону парку про те, що сталося, а ті в свою чергу, повідомили поліцію яка негайно прибула на місце події. Затримати правопорушників не вдалося. При падінні «Гладіатор» був сильно пошкоджений (відбита одна рука, яка тримала щит). Адміністрація дендропарку при допомозі спецтехніки забрала скульптуру з місця події і в найближчі дні сподівається її відремонтувати і поставити знову на постамент.

Оцінюючи цей прикрий випадок доводиться констатувати, що державне майно (а дендропарк «Олександрія» є державною установою) охороняється з кожним роком все гірше. В останній час на території парку не зустрінеш наряд поліції. Це призводить до нанесення державній установі значних збитків. Вже в 2017 році невідомі особи вирізали і викрали 30 метрів металевої огорожі в районі лікарні № 2, неодноразово зафіксовано випадки крадіжки рослин, або їх пошкодження.

В зв’язку з цим, адміністрація державного дендрологічного парку «Олександрія»  НАНУ на початку квітня звернулася до керівництва Білоцерківського відділу поліції з проханням відкрити стаціонарний пункт поліції по забезпеченню громадського порядку на території дендропарку на що відповіді поки не отримали. Шкода, що на сьогодні «Олександрія» залишається наодинці з проблемами по підтриманню тут правопорядку та збереженню державного майна.