До 120-річчя з нагоди Дня народження видатного науковця Балковського Бориса Євгеновича

Балковський Борис Євгенович народився 15 січня 1899 році у місті Шпола (нині Черкаська область).

Всесвітньовідомий флорист, бріолог, кандидат біологічних наук з 1954 року. Інформацію про цього вченого на сьогодні можна віднайти в Енциклопедії Сучасної України, де зібрано публікації про відомих дослідників і провідних фахівців Національної академії наук України, галузевих академій, науковців Вищої школи, мистецтвознавців, краєзнавців, видатних вчених, які стали відомими у тій чи іншій сфері життя.

До Другої Світової війни Борис Євгенович працював асистентом Вінницького медичного інституту. Пізніше працював науковим співробітником у дендропарку «Великі Боковеньки» Кіровоградської області.

Велику увагу приділяв дослідженню судинних рослин і мохів Поділля. Проводив наукові дослідження у галузі систематики, флористики та інтродукції рослин.

У квітні 1946 року Розпорядженням Ради Міністрів СРСР, враховуючи велику наукову, історичну і природну цінність, дендропарк «Олександрія» було передано у розпорядження Академії наук Української РСР, саме для відновлення та організації на його території науково-дослідних баз біологічного профілю, старший науковий співробітник Борис Євгенович приїздить до парку «Олександрія».

Балковський Б.Є. розробив політомічний ключ для визначення рослин, що принесло йому всесвітню відомість.

Описав новий для науки вид трав’янистих рослин – Sedum borissovae Balkovski.

У 1946 р., за ініціативи старшого наукового співробітника Бориса Євгеновича Балковського, у дендропарку «Олександрія» було створено гербарій, де зберігаються зразки зібрані ним під час експедицій до Криму, Кавказу та на о. Шмідта Вченим було зібрано 9 000 гербарних зразків.

Борис Євгенович Балковський вдало поєднував наукову та науково-організаційну діяльність, читав курс лекцій та проводив навчальні практики зі студентами. У 1962 році, став одним із засновників, нині діючого музею, у приміщенні дирекції дендропарку «Олександрія».

Про вченого Бориса Євгеновича Балковського залишилися згадки, як про талановитого науковця, гарного організатора і, разом з тим, скромну, порядну та інтелігентну людину.

Помер 16 квітня 1985 року., похований у м. Біла Церква.

Світла йому пам’ять.